bannerbiblioteka2

Kalendarz imprez

Znajdź na stronie:

 

mplakat DKK

Następne spotkanie:
02-12-2019


 Erudyta

Następne spotkanie:
22-11-2019


mspeedcub


 mKlub Zaczytanych Przedszkolaków   Oddział


logo1

 

logo2

 

logo3

 

Odwiedziło nas:

© 2009-2019 by GPIUTMD

ksiazka na start
Kampania społeczna „Mała Książka –Wieki Człowiek” ma na celu zaproszenie dzieci do świata książki. Odpowiednio dobrane wpływają na rozwój umysłowy i emocjonalny dziecka, kształtują kompetencje językowe i rozbudzają wyobraźnię. Biblioteka Publiczna w Świebodzinie kolejny raz przystąpiła do projektu. Tym razem program skierowany jest do wszystkich przedszkolaków, czyli dzieci urodzonych w latach 2013-2016. Każde dziecko w wieku przedszkolnym (3-6 lat), które odwiedzi książnicę, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą. W Wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.
Biblioteka jest instytucją kultury, w której życiu mogą uczestniczyć dzieci niezależnie od wieku. Dzięki temu mogą nauczyć się samodzielności i podejmowania pierwszych własnych wyborów, wykształcić nawyk czytania i pogłębiania wiedzy. To miejsce, gdzie rodzice z dziećmi mogą twórczo spędzić czas, a po opuszczeniu jej murów przeżyć niezapomnianą przygodę z wypożyczoną książką. Wspólne czytanie to doskonała okazja do budowania trwałych i silnych relacji rodzinnych, szansa na zdobywanie wiedzy i rozwijanie pasji czytelniczych. Wyrażamy nadzieję, że wspólne czytanie rozbudzi w dzieciach miłość do książek, która będzie trwać przez całe ich życie.
 
Wyprawki czytelnicze dostępne są w Oddziale dla Dzieci przy ul. Bramkowej 2, Filii Miejskiej nr 1 na os. Łużyckim oraz w filiach w Jordanowie i Rzeczycy. Serdecznie zapraszamy do biblioteki!
 
Projekt realizowany jest w ramach współpracy z Instytutem książki w Krakowie i finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.