fb

logo7

Kalendarz imprez

Znajdź na stronie:

 

mplakat DKK

Następne spotkanie:
02-09-2019


 Erudyta

Następne spotkanie:
04-07-2019


mspeedcub


 mKlub Zaczytanych Przedszkolaków  Oddział


logo1

 

logo2

 

logo3

 

Odwiedziło nas:

© 2009-2019 by GPIUTMD

Aktualności

Plakat Internet    Plakat Wakacje ostatni    PROGRAM WAKACYJNY 2019r  filia nr 1 FOT1 

Biblioteka Publiczna w Świebodzinie – oferta wakacyjna VII-VIII 2019 r.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

 1. Unikatowa oferta biblioteki:
  - WAKACJE Z KSIĄŻKĄ ELEKTRONICZNĄ!
  Biblioteka oferuje bezpłatny, nieograniczony dostęp do ponad 22 000 publikacji elektronicznych tzw. ebooków) znajdujących się na platformie Legimi. Wśród publikacji nowości wydawnicze przeznaczone do czytania na urządzeniach mobilnych: e-czytniku, tablecie, laptopie, smartfonie, komputerze. Wystarczy przyjść do biblioteki aby otrzymać bezpłatny kod aktywacyjny. Kody dostępne w Bibliotece Publicznej w Świebodzinie, Filii miejskiej nr 1 na os. Łużyckim oraz filiach wiejskich Jordanowie i Rzeczycy
  - WAKACJE Z KSIAŻKĄ MÓWIONĄ

  Czytaj więcej...

godziny otwarcia wakacje

        Biblioteka Publiczna w Świebodzinie po raz kolejny wzięła udział w Tygodniu Bibliotek i z tej okazji przygotowała szereg atrakcji dla przedszkolaków, uczniów świebodzińskich szkół i dorosłych. Tydzień Bibliotek to ogólnopolski program, który ma na celu podkreślenie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji, a także zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Tegoroczna XVI edycja odbyła się pod hasłem „#biblioteka”. Pomysłodawcą i propagatorem akcji jest Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

Czytaj więcej...

W czwartek 25 kwietnia 2019 r. w Bibliotece Publicznej w Świebodzinie odbyło się spotkanie autorskie z Grażyną Bąkiewicz historykiem, pedagogiem, autorką książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W spotkaniu udział wzięli uczniowie ze SSP i SP nr 7 w Świebodzinie. Grażyna Bąkiewicz jest absolwentką Wydziału filozoficzno – historycznego Uniwersytetu Łódzkiego. Ponad dwadzieścia lat pracowała w szkole jako nauczycielka historii. Po sukcesie w ogólnopolskim konkursie na bajkę (1985) zajęła się pisaniem, najpierw dla dzieci, potem dla młodzieży i dorosłych. Za debiutancką powieść „O melba” otrzymała I nagrodę IBBY (Książka Roku 2002).

Czytaj więcej...

    11 marca 2019 r. w Bibliotece Publicznej w Świebodzinie po raz kolejny odbyły się Lubuskie Spotkania Poetyckie „W pół drogi”- przystanek Świebodzin. Twórczość poetycką zaprezentowali poeci przybyli z Zielonej Góry: Jolanta Pytel, Katarzyna Rabiej i Krzysztof Bąkowski, oraz z Gorzowa: Krystyna Dziewiałtowska – Gintoft, Janina Jurgowiak i Marek Stachowiak.. Świebodzin reprezentowała Mieczysława Napiórkowska-Nowak. Moderatorem spotkania Beata Patrycja Klary
    Każdy z poetów przedstawił swoją drogę do twórczości oraz dorobek literacki.

Czytaj więcej...

28 lutego br. (czwartek) w filii miejskiej na os. Łużyckim w Świebodzinie odbyło się spotkanie z poezją śląską pt. „Polska jest jedna – w niej mój Chorzów”. W spotkaniu uczestniczyły poetki, pani Maria Szafran ze Świebodzina , Teresa Tymoszuk i Halina Kowalczyk z Chorzowa. W bibliotece panie promowały utwory poetyckie ze swoich tomików i antologii „Chorzów 1868-2018”.
Po powitaniu uczestników spotkania przez bibliotekarkę Elżbietę Stankiewicz, swój wiersz „Od Zversova do Chorzowa” przeczytała Pani Maria, przedstawiając dzieje miasta od dwunastego do dwudziestego wieku, kiedy to Chorzów stał się polskim miastem. Kolejne utwory poetyckie czytały panie z Chorzowa.
Pani Halinka czytała swoje ulubione wiersze z dwóch tomików „Wiersze o życiu (czyli piekło-niebo) oraz „Wiersze niepogodne”. W nich przekazała cząstką wiedzy o kobietach, które żyją nieco inaczej niż w pozostałych rejonach Polski. Na zadane pytanie dlaczego pisze, odpowiadała tak – „ piszę aby dać upust myślom, pisane słowa są dla mnie jak wierszoterapia w tej niewesołej codzienności, wokół trudnych spraw”. Dwa wiersze nawet przeczytała gwarą śląską zbudzając uśmiech na twarzach słuchaczy.

Czytaj więcej...

"Pszczółki" z Publicznego Przedszkola nr 6 uczestniczyły w wyjątkowym wydarzeniu z okazji Tłustego Czwartku. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć przedstawienie kukiełkowe w wykonaniu bibliotekarzy ze świebodzińskiej książnicy. Scenariusz powstał na podstawie utworu Marii Kownackiej "Tłusty Czwartek". W rolę tytułowej babci Honorki wcieliła się dyrektor biblioteki, w rolę wnuczka Florka, pieska Azorka, młynarza i wiatraka - bibliotekarze na co dzień pracujący z czytelnikami. :)
 

Strona 1 z 15