35,10,0,50,1
1,600,0,2,3000,5000,3,800
90,150,1,50,12,30,50,1,70,12,1,50,1,1,1,5000
0,0,1,0,2,40,15,5,2,0,0,31,3,1
Czytaj e-booki za darmo!
Czytaj e-booki za darmo!
Kultura w sieci!
Kultura w sieci!
Literacka chmur@
Literacka chmur@

Kalendarz imprez

Znajdź na stronie:

 mplakat DKK

Następne spotkanie:
04-08-2020


mErudyta

Następne spotkanie:
05-08-2020


mspeedcub


mKlub Zaczytanych Przedszkolaków   Oddział


mKlub Komiksu i Fantastyki


logo1

 

logo2

 

logo3

 

Odwiedziło nas:

© 2009-2020 by GPIUTMD

msmak poezji png31 lipca zapraszamy wszystkich miłośników poezji na spotkanie z Karolem Zającem z Przemyśla i Danutą Baczul z Wrocławia, którzy zaprezentują swoje wiersze. Warto zatrzymać się na chwilę i zasmakować twórczych słów, będących pokłosiem pasji i nieograniczonej wyobraźni Artystów.
Karol Zając - członek Stowarzyszenia Civitas Christiana a od roku 2017 prezes Stowarzyszenia Art-SZANSA, którego był również współzałożycielem. Dotychczas wydał:
Rok 2014 – Mój skrawek Nieba (Przemyśl wczoraj i dziś), Akweny duchowej adaptacji (w upływającym czasie).
Rok 2015 – Dwa Wymiary (pomiędzy Niebem a Ziemią), Dla Ciebie (W rytmie serc) i Trzy Siostry (Wiara Nadzieja Miłość), Obrazy (Słowem zapisane).
Rok 2016 – Obrazy 2 (wyobraźnia), Mariaż (Scalenie), Mariaż 2 (Synteza), Ku Pamięci (Refleksje), oraz udział w antologii Piórem Amora.
Rok 2017 – Mariaż 3 (Spójność), Dokąd idziesz(Przemyślenia) Cztery pory roku, Droga Krzyżowa-Rozważania, oraz udział w almanachu A w Szpiegowie.
Rok 2018 – Miejsca na ziemi (w podróży), Akrobacje słowne (rozmaitości) oraz uczestnictwo w antologiach:
Gdy Amor i Eros satyrzą w alejach, Oto Świebodzin, Chorzów 1868 – 2018 na cześć 150 rocznicy otrzymania praw miejskich, a z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości – antologia pt. 1918 – 2018 NIEPODLEGŁA.
Rok 2019 - antologia Gdynia w wierszach.
Danuta Baczul - mieszkanka Wrocławia, z zawodu pedagog, członkini Stowarzyszenia Art-SZANSA. Miłośniczka twórczości Agnieszki Osieckiej, Wisławy Szymborskiej, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Bolesława Leśmiana. Kocha kino i dobre książki. Wiersze publikuje pod nickiem "góra". Jej wiersze publikowano w prasie i okolicznościowych tomikach. Jest współautorką wielu antologii – m.in.: Pogawędka z Bogiem, Mój kawałek nieba, To, co nas łączy. Dwukrotna laureatka „Literackiej Przepustki Zwierciadła” i konkursu "Wrocław w twórczości poetyckiej nauczycieli". Pisze teksty piosenek, niektóre ukazały się na płycie wydanej w ramach ogólnopolskiej charytatywnej akcji Aniołkowe Granie.
Z pewnością czeka nas inspirujące spotkanie. Zapraszamy serdecznie!
Ilość miejsc ograniczona. Przypominamy o konieczności dezynfekcji dłoni oraz zasłanianiu ust i nosa.
Biblioteka Publiczna w Świebodzinie zaprasza na wydarzenia w ramach cyklu Lato w Bibliotece. Młodsi czytelnicy będą mieli okazję uczestniczyć w literackich zabawach oraz kreatywnych warsztatach. Dorośli użytkownicy bedą mieli okazję wziąć udział w spotaniu Dyskusyjnego Klubu Książki, Klubu Gimnastyki Umysłowej "Erudyta" czy Klubu Komiksu i Fantastyki . Ze względu na sytuację epidemiczną ilość miejsc jest ograniczona. W Oddziale dla Dzieci oraz Filii Wiejskiej w Jordanowie obowiązują zapisy:
Oddział dla Dzieci: (68) 4750805
Filia Wiejska w Jordanowie: (68) 4220505
 

LATO W BIBLIOTECE PLAKAT

ZMIANA GODZIN OTWARCIA

23 czerwca wspólnie z Gminą Świebodzin przygotowaliśmy piknik rodzinny z okazji Dnia Taty! :) Uczestnicy mieli okazję wziąć udział w zabawach literackich, zagrać w planszówki, kalambury oraz podziwiać pokaz gigantycznych baniek mydlanych. O godz. 17.00 odbyło się spotkanie z Tomaszem Procem, który zdradził tajniki zdrowego odżywania. Zachęcamy do obejrzenia galerii!
 
IMG 6329
 
mLITERACKA CHMURA   PLAKAT OGÓLNY        Biblioteka Publiczna w Świebodzinie w najbliższym czasie będzie realizować projekt „Literacka Chmura” w ramach programu Kultura w sieci, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury. Głównym założeniem projektu jest zwiększenie dostępności do wydarzeń kulturalnych poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii i poszerzenie działalności, wykraczającej poza tradycyjne formy, przypisywane bibliotekom.
czytelnia2Od 8 czerwca zostanie ponownie uruchomiona Czytelnia. Będzie można korzystać z księgozbioru, a także komputerów i urządzeń kopiujących. Maksymalna Ilość osób przebywających jednocześnie w Czytelni będzie ograniczona do 15 osób. Miejsca dla czytelników zostaną przygotowane w ten sposób, by zapewniały wymagany dystans przestrzenny. To nie wszystkie zmiany. Również od 8 czerwca przywracamy wolny dostęp do księgozbioru we wszystkich naszych agendach.

Czytaj więcej...

z1.1Tematem przewodnim konkursu było czytanie i książki, ze szczególnym uwzględnieniem rodzinnych doświadczeń czytelniczych. W związku z panującą epidemią koronawirusa uczestnicy konkursu odebrali osobiście nagrody w bibliotece bez uroczystości. Nagrodę główną, dyplom i strategiczną grę planszową otrzymał Aleksander Rusinowski z PP nr 1, którą wręczył dr Dawid Kotlarek, Dyrektor Biblioteki Publicznej w Świebodzinie. Zwycięzca konkursu został nagrodzony za oryginalność pomysłu i sposób jego przedstawienia. Uhonorowano również pozostałych uczestników za udział upominkami książkowymi.
 
Ewa Kubik
Kierownik Oddziału dla Dzieci

infografika

Informujemy, że od dnia 11 maja 2020 r. Biblioteka Publiczna wznawia swoją działalność.
 
Użytkowników Biblioteki prosimy o przestrzeganie kilku zasad:
- po wejściu do budynku prosimy o zdezynfekowanie rąk,
- z pomieszczeń korzystamy tylko i wyłącznie w maseczkach ochronnych,
- obowiązuje wymagany dystans przestrzenny pomiędzy osobami przebywającymi w Bibliotece (min. 2 metry)
- książki zwrócone przez użytkownika będą odłożone na okres 3 dni i następnie zdjęte z konta czytelnika.
 
W trosce o bezpieczeństwo Czytelników i pracowników Biblioteki w pomieszczeniach zamontowane zostały przesłony ochronne z pleksi, a klamki, blaty, poręcza i biurka będą na bieżąco dezynfekowane.
Za wszelkie utrudnienia z góry przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.