bannerbiblioteka2

Kalendarz imprez

Znajdź na stronie:

 

mplakat DKK

Następne spotkanie:
02-12-2019


 Erudyta

Następne spotkanie:
22-11-2019


mspeedcub


 mKlub Zaczytanych Przedszkolaków   Oddział


logo1

 

logo2

 

logo3

 

Odwiedziło nas:

© 2009-2019 by GPIUTMD

Aktualności

warsztaty zima na deseczkachSerdecznie zapraszamy na kreatywne warsztaty, które poprowadzi Sonia Zapolska - lokalna artystka, projektantka, estetka przestrzeni, architekt wnętrz, laureatka wielu nagród ogólnopolskich i zagranicznych, która pokaże jak tworzyć czerpiąc z natury.
Warsztaty odbędą się 27 listopada 2019 roku w Bibliotece Publicznej przy ul. Bramkowej 2 w Świebodzinie. Celem warsztatów jest stworzenie przez uczestników deseczek z motywami roślinnymi o charakterze zimowym i świątecznym. Jako materiał do stworzenia prac posłużą nam deseczki z litego drewna, o różnych kształtach i wymiarach na których namalujemy kompozycje malarskie inspirując się światem natury oraz żyjącymi w niej roślinami i zwierzętami będącymi symbolem Świąt Bożego Narodzenia i zimy.
Pokażemy jak w sposób estetyczny tworzyć wzory, motywy i symbole oraz jak obserwować naturę. W każdej deseczce wywiercimy otwory przez które przeciągniemy sznurek tak by kompozycja mogła być powieszona w dowolnym miejscu oraz w okresie świątecznym ozdobić nam przestrzeń.
 
Warsztaty skierowane są do dzieci od 7 roku życia, młodzieży i dorosłych. Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego prosimy o wcześniejsze zapisy w czytelni biblioteki (tel.: 684750807, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).
Warsztatom będą sprzyjać skupienie i wyciszenie.
Prace będą stworzone przy użyciu:
  • Deseczek z litego drewna
  • Ołówków – do stworzenia szkiców
  • Farb akrylowych
  • Lakieru akrylowego wodnego
  • Sznurka
Dodatkowym atutem warsztatów będzie świąteczna muzyka w tle, kawa i herbata wraz z przekąskami oraz możliwość skorzystania z pięknie ilustrowanych książek związanych z naturą, ekologią, fauną i florą oraz ochroną środowiska. Wyżej wspomniany księgozbiór jest własnością PRO Świebodzin i
Soni Zapolskiej - prowadzącej warsztaty a także Biblioteki Publicznej.
Z książek można korzystać od 06.11 do 05.12.2019 roku w czytelni.
PRZYJDŹ I ODKRYJ W SOBIE PASJĘ!
14.11.2019 r. –w czwartkowe popołudnie odbyło się autorskie spotkanie z Haliną Grochowską, Laureatką Lubuskiego Wawrzynu Literackiego 2019 w dziedzinie prozy za książkę „Poprawiny”. Autorka związana z Zieloną Górą, miejsce urodzenia i pierwsze lata życia a obecnie z wyboru z Podlasiem.
Powieść „Poprawiny” stanowi kontynuację wcześniejszych „Pokłonu” i „Poklasku”.

Czytaj więcej...

Dnia 14.11.2019 r. w „Mojej Galerii” filii na os. Łużyckim odbył się wernisaż prac plastycznych uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej przy PPH Postęp S.A. w Świebodzinie. Organizatorami wystawy są: Pani Teresa Berendt-Klechamer – artysta plastyk, Pani Anna Bocer - kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej oraz Pan Leszek Frey-Witkowski - rysownik, grafik, który wykonał artystyczny plakat na wystawę. W galerii zaprezentowano ponad 50 prac autorskich o różnej tematyce. Są to obrazy przedstawiające krajobrazy, roślinność i zwierzęta. Większość prac wykonano w technice plastycznej quilling oraz wyklejance ze skręconej kolorowej bibuły. Tą metodą ozdobiono również butelki, wazony i inne przedmioty codziennego użytku. Wszystkie prace plastyczne, które znalazły się na wystawie wykonały osoby z niepełnosprawnościami w ramach terapii zajęciowej, która miała na celu rozwijać zdolności manualne uczestników warsztatu, zbudzić zainteresowanie do pracy twórczej, do sztuki.

Czytaj więcej...

PLAKAT AGNIESZKA GINKO21 listopada zapraszamy na spotkanie z Agnieszką Ginko – poetką, pisarką, laureatką ogólnopolskich konkursów poetyckich. Za książki dla dzieci otrzymała w 2015 roku Nagrodę Guliwer w Krainie Olbrzymów. W marcu 2018 r. ukazały się jej „Bajki z dżungli i oceanu”, które zostały nominowane do Lubuskiego Wawrzynu Literackiego 2019 oraz wpisane na listę książek godnych polecania IBBY 2018. Radosne i mądre bajki Agnieszki Ginko, pełne dźwięków, zapachów i kolorów, spodobają się dzieciom i dorosłym. Dużym atutem książki są piękne, malowane ręcznie ilustracje autorstwa Marianny Jagody. Po spotkaniu będzie można nabyć książkę „Bajki z dżungli i oceanu” (20zł) i otrzymać autograf. Grupy zorganizowane prosimy o wcześniejszy kontakt. Oddział dla Dzieci: 684750805.
HALINA GROCHOWSKA   SPOTKANIE AUTORSKIE (PLAKAT)14 listopada o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie autorskie z Haliną Grochowską – laureatką Lubuskiego Wawrzynu Literackiego 2018.  Książki „Pokłon”, „Poklask” i „Poprawiny” przedstawiają losy repatriantów tuż po wojnie, a potem życie Polaków w PRL-owskiej rzeczywistości. Nagrodzona książka „Pokłon” to mocno zakorzeniona w realiach Polski Ludowej opowieść o skomplikowanych relacjach rodziców i dzieci, partii i społeczeństwa, robotników i chłopów, która przenosi czytelnika do świata, który przeminął, a jednak wciąż pozostaje żywy w pamięci kilku pokoleń Polaków. Zapraszamy serdecznie!
30 października 2019 r. w Bibliotece Publicznej w Świebodzinie odbyło się seminarium bibliotekarzy powiatu świebodzińskiego. Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym gościom i prelegentom. Taka dawka wiedzy na pewno zmobilizuje bibliotekarzy do podejmowania kolejnych wyzwań.

IMG 2740

Czytaj więcej...

W jesienne poniedziałkowe popołudnie (28.10.2019 r.), w Czytelni Biblioteki Publicznej w Świebodzinie odbyło się kolejne spotkanie z twórcami i miłośnikami poezji w ramach Lubuskich Spotkań Poetyckich "W pół drogi"- przystanek Świebodzin.
Z tej okazji gościliśmy Łucję Fice z Gorzowa Wielkopolskiego, Edwarda Derylaka z Żagania i Roberta Rudiaka z Zielonej Góry. Świebodzin reprezentowała Walentyna Galimowska z UTW , z sekcji literackiej.

Czytaj więcej...

legimilogonowe

Zachęcamy mieszkańców do korzystania z naszej oferty. Wypożyczanie ebooków jest bezpłatne! Wystarczy zostać czytelnikiem biblioteki. Kody dostępu uzyskać można w Wypożyczalni dla Dorosłych (ul. Bramkowa 2), filii na os. Łużyckim oraz w Jordanowie i Rzeczycy. Aktywacja kodu następuje po rejestracji bezpłatnego konta Legimi na stronie http://www.legimi.pl/zgora. Następnie książki można wypożyczyć i pobrać bezpośrednio w aplikacji Legimi.