35,10,0,50,1
1,600,0,2,3000,5000,3,800
90,150,1,50,12,30,50,1,70,12,1,50,1,1,1,5000
0,0,1,0,2,40,15,5,2,0,0,31,3,1
Czytaj e-booki za darmo!
Czytaj e-booki za darmo!
Kultura w sieci!
Kultura w sieci!
Literacka chmur@
Literacka chmur@

Kalendarz imprez

Znajdź na stronie:

 mplakat DKK

Następne spotkanie:
07-07-2020


ERUDYTA 8 LIPCA

Następne spotkanie:
08-07-2020


mspeedcub


mKlub Zaczytanych Przedszkolaków   Oddział


mKlub Komiksu i Fantastyki


logo1

 

logo2

 

logo3

 

Odwiedziło nas:

© 2009-2020 by GPIUTMD

Tegoroczny „Tydzień Bibliotek” w filii miejskiej na osiedlu Łużyckim odbył się pod hasłem „(Do)wolność czytania” . Na imprezy organizowane przez bibliotekę zapraszani byli prelegenci, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 oraz dzieci Publicznego Przedszkola nr 5 z Świebodzina.

Dnia 07 maja na pierwsze spotkanie w ramach „Tygodnia Bibliotek ” do biblioteki zostały zaproszone panie z Sekcji Literackiej Uniwersytetu Trzeciego Wieku, działające przy Świebodzińskim Domu Kultury. Spotkanie otworzyła bibliotekarka Stankiewicz Elżbieta przedstawiając uczniom wydarzenia związane z wiosną i pięknie budzącą się do życia przyrodą. Recytowała wiersze Władysława Broniewskiego „Pierwiosnek”, Hanny Ożogowskiej „Przyszła wiosna”. Zaprezentowała fotografie ptaków świetnie śpiewających, słowika, kraski, sikorki, wilgi, zaś panie czytały fragmenty z wybranych książek. Teresa Konarczak czytała fragmenty o słowiku, który budował gniazdo dla swoich piskląt z książki Adolfa Dygasińskiego pt. „Wybór nowel” zaś Czesława Adamiec opowiadała i czytała o jaskółeczkach z książki Marii Konopnickiej pt. „Dzieci z Leszczynowej Górki” . Historię o kruku, który chciał rządzić całym domostwem robiąc przy tym różne figle i psikusy, dzieciom czytała Ewa Wojciechowska z książki Jana Grabowskiego „Pipuś”. Tym opowiadaniem, pani Ewa rozbawiła uczniów aż do łez. Była to wspaniała lekcja wiedzy o wiośnie i o życiu ptaków, którą uczniowie na pewno na długo zapamiętają.
IMG 3012
 
 
9 maja w środę do biblioteki została zaproszona Daria Puciata z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Zygmunta Noskowskiego. Pani Daria przyszła do biblioteki wraz z muzykantami, dając wspaniały mini koncert na flecie poprzecznym i skrzypcach. Przedstawiła i opisała uczniom instrumenty muzyczne oraz sposoby ich przechowywania. Muzykanci zagrali utwory muzyczne największych mistrzów, etiudę- Fryderyka Chopina, sonatę -S.J.Bacha , „Ballade ”–C.Reinecka, „Ode do młodości”-L.V. Beethovena, itd. Występ młodych wirtuozów został przyjęty bardzo gorąco przez uczniów. Po każdym występie wykonawcy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.
 
02
 
W czwartek, gościliśmy w bibliotece aktorów Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa. Aktorzy przedstawili uczniom spektakl pt. „Opowieści z teczki profesora Książeczki”, promujący czytelnictwo wśród dzieci. Profesor Książeczka - pisarz, zachęcał dzieci nie tylko do wypożyczania książek z biblioteki i ich czytania lecz głównie do kreowania wyobraźni, którą kształtować można dzięki pracy i treningowi poprzez umiejętność tworzenia w głowach różnych obrazów, sytuacji, postaci. Tylko dzięki włączonej wyobraźni, możemy samych siebie zobaczyć w całkiem innej roli, a więc uczmy się tej magii i tajemniczości- czytając książki. Było to ciekawe widowisko, pełne humoru i zagadek. Uczniowie chętnie angażowali się w dyskusję nawet subtelnie wcielali się w rolę aktorską.
03
 
11 maja do biblioteki przyszli najmłodsi czytelnicy z grupy „Kotki” Publicznego Przedszkola nr 5 w Świebodzinie, którzy dostali od bibliotekarki mnóstwo książek do oglądania. W czasie spotkania wysłuchali bajeczkę Justyny Święcickiej pt. „Kotka Betka” oraz inne bajki o zwierzętach. Dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, nawet je dowcipnie komentowały. Wyszli z biblioteki nie tylko z uśmiechem na twarzy ale przede wszystkim z obietnicą, iż tu wrócą z rodzicami i będą wypożyczać książki.
 
04