bannerbiblioteka2

Kalendarz imprez

Znajdź na stronie:

 

mplakat DKK

Następne spotkanie:
04-11-2019


 Erudyta

Następne spotkanie:
24-10-2019


mspeedcub


 mKlub Zaczytanych Przedszkolaków   Oddział


logo1

 

logo2

 

logo3

 

Odwiedziło nas:

© 2009-2019 by GPIUTMD

Dnia 04.03.2019 r. odbyło się wiosenne spotkanie klubowiczów DKK „Orator” w Świebodzinie. Spotkanie podzielone było na dwie części. W pierwszej klubowicze dyskutowali nad książką Gabrieli Gargaś „Taka jak ty”, w drugiej przedstawiona została krótka prezentacja multimedialna „Pisarki i postacie kobiece w literaturze”.
„Taka jak Ty” Gabrieli Gargaś to książka, którą czyta się z przyjemnością. Opowiada o „zwykłych” dziewczynach i życiu codziennym. Bohaterkami powieści są Mariona i Karolina – przyjaciółki od zawsze, które łączy wspólne dzieciństwo i mnóstwo emocji. Mieszkanie w bloku z wielkiej płyty, chodzenie z kluczem na szyi, skakanie po drzewach, podkradanie owoców z działek, jedzenie oranżadek w proszku…Pierwsze miłości, pocałunki i rozczarowania. Bohaterki znają się całe życie, są prawdziwymi przyjaciółkami. Zawsze jedna może liczyć na drugą, w radości i smutku, chorobie i zdrowiu. „Taka jak ty” Gabrieli Gargaś to książka o przyjaźni.
W drugiej części spotkania Jarosław Grala zaprezentował klubowiczom „Pisarki i postacie kobiece w literaturze”. Z pisarek przedstawił m.in. : Safonę, J. Austen, W. Szymborską i J.K. Rowling a z bohaterek literackich Anię z Zielonego Wzgórza, Antygonę, Lady Makbet, Lisbeth Salander i Eowinę.
Kolejne spotkanie odbędzie się 01.04.2019 r. a wytypowana została książka do dyskusji Mariusza Szczygła „Projekt : prawda”
 
Moderator
Renata Borowiak