bannerbiblioteka2

Kalendarz imprez

Znajdź na stronie:

 

mplakat DKK

Następne spotkanie:
13-01-2020


 Erudyta

Następne spotkanie:
05-12-2019


mspeedcub


 mKlub Zaczytanych Przedszkolaków   Oddział


logo1

 

logo2

 

logo3

 

Odwiedziło nas:

© 2009-2019 by GPIUTMD

Aktualności

MAKŁOWICZ STRONABiblioteka Publiczna w Świebodzinie zaprasza na wyjątkowe spotkanie z Robertem Makłowiczem - dziennikarzem, pisarzem, publicystą, krytykiem kulinarnym i podróżnikiem.
Spotkanie odbędzie się w Czytelni Biblioteki (ul. Bramkowa 2), 17 grudnia o godz. 17.00. Wstęp wolny!
ROBERT MAKŁOWICZ - KUCHNIE ŚWIATA
Nie jest kucharzem – jest hobbystą. Nie gotuje rzeczy, których nie da się ugotować, mimo fenomenalnego przepisu. W jego żyłach płynie krew nie tylko polska, ale także – ormiańska, ukraińska, austriacka i węgierska. Z pełnym przekonaniem twierdzi, że nie istnieje coś takiego, jak „kuchnia narodowa”. Tradycyjny polski schabowy? Bigos? A może gołąbki w sosach różnych? Jeżeli sądzicie, że którakolwiek z tych potraw ma „polskie korzenie”, to koniecznie musicie wziąć udział w obfitującym w gawędziarskie chwile spotkanie z Robertem Makłowiczem, poświęconym… kulturze. Tak, tak, moi drodzy. Bo kuchnia to lwia część kultury. Jaka powinna być? Przekonajcie się sami!
DARIUSZ REKOSZ - polski pisarz, autor prozy przygodowo-detektywistycznej dla dzieci i młodzieży oraz komedii, kryminałów i przewodników dla dorosłych. Animator kultury, twórca scenariuszy, słuchowisk radiowych i felietonista.
TANYA VALKO   PLAKAT„ISLAM I CHRZEŚCIJAŃSTWO – ZDERZENIE CYWILIZACJI. POLKI W BLISKOWSCHODNIM ŚWIECIE BOGACTWA I NĘDZY, MIŁOŚCI I NIENAWIŚCI”.
Spotkania z autorką bestsellerowej "sagi arabskiej" zawsze gromadzą rzesze czytelników oraz zainteresowanych tematem Orientu. Muzułmański świat obecnie zajmuje umysły coraz większej ilości ludzi, ze względu na arabski terroryzm oraz milionowe uchodźstwo, które zalało Europę. Te tragiczne tematy autorka porusza w swoich powieściach oraz podczas spotkań autorskich. Opowie również o Polakach zamieszkałych w krajach Północnej Afryki i Bliskiego Wschodu oraz Azji. Podczas spotkania będzie można kupić książki autorki.
Tanya Valko (ur. w 1963 r. w Krakowie) -polska pisarka i poetka; arabistka, tłumaczka. Mieszkała
w różnych arabskich krajach, m.in. w Libii i Arabii Saudyjskiej. Obecnie mieszka w Indonezji. Już od wczesnych lat szkolnych przejawiała zdolności twórcze. Z początku pisała wiersze, inspirując się takimi autorami jak Petrarka, Rilke czy Norwid. W późniejszych latach skłoniła się ku prozie. Po maturze była już pewna swojego powołania do pisarstwa i stąd pomysł o studiowaniu filologii polskiej. Zmieniła jednak zdanie i rozpoczęła naukę na bohemistyce, którą ostatecznie po dwóch latach zmieniła na arabistykę. Podczas studiów publikowała swoje teksty na łamach krakowskich gazet. Podczas pobytu w Libii przez pewien czas była nauczycielką w polskiej szkole
w Trypolisie, a następnie asystowała polskim Ambasadorom. Tematy, jakie podejmuje w swoich pracach dotyczą m. in. zdrowego odżywiania oraz obyczajowości, mentalności i klimatu krajów arabskich.
IZABELLA KLEBAŃSA plakat11 grudnia gościć będziemy Izabellę Klebańską - autorkę książek dla dzieci, scenariuszy programów telewizyjnych i radiowych oraz bajek i piosenek dla najmłodszych. Pisarka w ciekawy i zabawny sposób popularyzuje muzykę wśród dzieci. Podczas spotkania będzie można kupić książki z dedykacją autorki. Grupy zorganizowane prosimy o wcześniejszy kontakt.
Krzysztof Koziołek plakat9 grudnia, o godz. 17.00, w Bibliotece Publicznej w Świebodzinie odbędzie się spotkanie autorskie z Krzysztofem Koziołkiem, połączone z promocją jego najnowszej książki "Będę cię szukał aż cię pokocham". Po spotkaniu będzie można nabyć książki z dedykacją od autora.
Krzysztof Koziołek (ur. w 1978 w Zielonej Górze) - polski pisarz i dziennikarz, autor powieści kryminalnych. Absolwent politologii na Uniwersytecie Zielonogórskim. Przez pięć lat pracował jako dziennikarz w Gazecie Lubuskiej, następnie w Tygodniku Krąg. Debiutował w 2007 powieścią sensacyjną Droga bez powrotu. Kolejna powieść kryminalna, Święta tajemnica, była nominowana do Lubuskiego Wawrzynu Literackiego. Za powieść Miecz zdrady jej autor został zgłoszony do Paszportu „Polityki” 2010. W 2011 otrzymał Lubuską Nagrodę Literacką dla najbardziej obiecującego lubuskiego pisarza. W 2016 roku jego kryminał retro "Furia rodzi się w Sławie" został nominowany do nagrody Kryminalna Piła za najlepszy polski kryminał miejski. W 2018 r. za kryminał retro "Wzgórze Piastów" i całokształt twórczości otrzymał Zielonogórską Nagrodę Literacką "Winiarka". W 2019 r. za kryminał retro "Nad Śnieżnymi Kotłami" otrzymał nagrodę "Książka Górska Roku" w kategorii "Górska fikcja literacka i poezja".
"Będę cię szukał aż cię pokocham"
Krzysztof Koziołek w swoim najnowszym thrillerze doskonale wykorzystuje napięcie, niepokój i tajemniczość oraz wplata wątek science-fiction, tworząc pełnokrwisty dreszczowiec, od którego lektury trudno się oderwać. W tej książce znajdziecie nie tylko wartką akcję i po mistrzowsku skrojoną intrygę, ale także ekscytujące teorie, generujące pytanie o to, czy to wyłącznie fikcja literacka?
Wioleta Sadowska, blog "Subiektywnie o książkach"
Książka, którą trzymasz w ręku, to idealna lektura dla fanów serialu "Z Archiwum X" i pozycji spod pióra Dana Browna. Jest świetnym połączeniem powieści sensacyjnej, przygodowej oraz thrillera z elementami fantastyki i zaskakującego romansu. Ta wybuchowa mieszanka – podobnie jak pierwsza część "Będę Cię szukał, aż Cię odnajdę" – daje gwarancję, że podczas czytania będziesz się dobrze bawić. Tej książki nie odłożysz nawet na moment!
Izabela Kurasik Gwarda, blog "Iza w labiryncie książek"
MIKOŁAJKI W BIBLIOTECE 5 grudnia o godz. 11.00 zapraszamy na „Szaradziarskie Mikołajki”. W programie: quizy, zagadki i szarady z mikołajkowym klimacie.
5 grudnia o godz. 11.00 Pani Irena Jankowska poprowadzi warsztaty wykonywania świątecznych ozdób metodą decoupage w filii na os. Łużyckim.
6 grudnia o godz. 15.00 filia w Jordanowie ze świetlicą wiejską zachęca mieszkańców do przyłączenia się do „choinkowego szaleństwa” - wykonywania prac plastycznych, tworzenia ozdób świątecznych, wspólnego ubierania choinki przy głośnym czytaniu bajek o tematyce bożonarodzeniowej.
6 grudnia o 16.00 w czytelni przy ul. Bramkowej odbędą się „Mikołajki jak z bajki”. W programie m. in.: mikołajkowe konkursy, zabawa plastyczna „Portret Mikołaja”, głośne czytanie, słodki poczęstunek. – zapraszamy dzieci z rodzicami!
Zachęcamy do skorzystania z całej oferty tegorocznych Świebodzińskich Mikołajek!

INFORMACJA

21. 11. 2019 r. w Bibliotece gościła Agnieszka Ginko, poetka i pisarka, laureatka ogólnopolskich konkursów poetyckich. Udział w spotkaniu wzięli uczniowie kl. I –III świebodzińskich szkół podstawowych. Autorka napisała 5 książek dla dzieci za które otrzymała w 2015 ogólnopolską Nagrodę Guliwer w Krainie Olbrzymów. Jej opowiadania o rodzinie Tutków, „Tutlandia” zostały nominowane do nagrody Książka Roku 2013, a „Tutlandia. Niespodzianki” zdobyła wyróżnienie FENIKS 2016. Wiersze „Ciotka Klotka i inne historie” zostały wyróżnione w konkursie Książka Przyjazna Dziecku, a „Podróż Srebrnego” jest finalistką Konkursu Makuszyńskiego.
Podczas spotkania Agnieszka Ginko odpowiadała na pytania uczniów dotyczące nie tylko warsztatu pisarskiego.

Czytaj więcej...

MIKOLAJKI PLAKAT