Kalendarz imprez

Znajdź na stronie:

ERUDYTA 
Następne spotkanie: 18.04.2024 Godz. 10:30
 

KZP 
Następne spotkanie: 24.04.2024 Godz. 16:30
 

KMiA 
Następne spotkanie: 26.04.2024 Godz. 16:00
 

 DKK
 Następne spotkanie: 13.05.2024 Godz. 16:00

Odwiedziło nas:

© 2009-2024 by GPIUTMD

03.09.2018 r. odbyło się pierwsze powakacyjne spotkanie klubowiczów DKK „Orator” w Świebodzinie, na którym podzielili się wrażeniami z przeczytanej książki Mai Lunde „Historia pszczół”. Trzy historie, zwyczajni bohaterowie, pszczoły i walka o przyszłość naszej cywilizacji. Opowieść rozgrywana na trzech płaszczyznach czasowych a spoiwem łączącym są pszczoły. Anglia, rok 1857. William marzy o karierze naukowca przyrodnika. Los jednak chciał inaczej. Poczucie życiowej porażki sprawiło, że bohater pogrąża się w depresji. Ponowne natchnienie przychodzi wraz z dawnym naukowym wywodem na temat życia pszczół. William postanawia zbudować ul. Ul, który przyniesie jemu i jego potomkom zaszczyty i sławę…Stany Zjednoczone, rok 2007. George jest hodowcą pszczół i właścicielem kilkuset uli. Chce rozwijać swoją farmę, by przekazać ją w spadku jedynemu synowi, lecz on ma inne marzenia. W dodatku wśród pszczelarzy coraz częściej pojawiają się pogłoski o niewyjaśnionej śmierci setek tysięcy owadów. Chiny, rok 2098. Jedyne miejsce na ziemi, które poradziło sobie z katastrofą. Młoda kobieta Tao całymi dniami ręcznie zapyla drzewa owocowe, które są podstawą gospodarki Chin. Chce dać synkowi szansę lepszego życia - życia nadzorcy
„Historia pszczół” Mai Lunde to powieść ukazująca ludzką psychikę, relacje między rodzicami i dziećmi oraz dzień codzienny i pasję, która daje siłę do walki o lepsze jutro. Autorka porusza te wszystkie tematy snując równoległą i porywającą opowieść o niezwykłych owadach, ich miejscu w przyrodzie i ludzkiej cywilizacji.
Klubowicze stwierdzili, że „Historia pszczół” to powieść drogi, przygody. Jest łatwa w czytaniu i odbiorze. Niektórzy z klubowiczów przeczytali książkę Maeterlincka M. „Życie pszczół”, aby mieć pełny obraz życia pszczół.
Kolejne spotkanie zaplanowano na 01.10.2018 r. a do dyskusji wytypowano książkę Nicole Mones „Ostatni kucharz chiński”.
 
Moderator
Renata Borowiak