Dnia 08 maja br. odbyło się ostatnie, przed wakacjami, spotkanie klubowiczów DKK „Orator” w Świebodzinie.
Dyskutowano nad książką Dennisa Lehane’a „Ciemności, weź mnie za rękę”.
Dennis Lehane jest autorem dziewięciu powieści, z których wiele zekranizowano, m.in. „Rzekę tajemnic”, „Wyspę skazańców” czy „Miasto niepokoju”.
„Ciemności, weź mnie za rękę” to druga część cyklu z Patrickiem Kenzie i Angelą Gennaro. Autor sprawnie poprowadził akcję, dokładając nowe zagadki, odpowiednio dawkując napięcie. Lehanne bez najmniejszego wahania odkrywa przed czytelnikami tajniki ludzkiej psychiki, szczególną uwagę zwracając na najciemniejsze zakamarki naszych dusz, od których żaden człowiek nie jest wolny. Zło tkwi w każdym z nas, a to czy złu damy dojść do głosu zależy nie tylko od nas samych, ale także od środowiska czy okoliczności w jakich akurat się znajdziemy.
W „Ciemności, weź mnie za rękę” autor zawarł zdumiewającą intrygę, błyskotliwe dialogi czy szerokie tło społeczno- obyczajowe. Klientką pary detektywów , Patricka i Angeli, jest znana bostońska doktor psychiatrii. Jednej z jej pacjentek grozi irlandzka mafia. Sposób, w jaki zostaje zamordowana -ukrzyżowanie- przypomina o podobnym wypadku sprzed kilkudziesięciu lat. Wkrótce rozkręca się spirala sadystycznych zbrodni, które wstrząsają Bostonem.
Książka klubowiczom się nie podobała, ponieważ kryminał ten przedstawia za dużo okropieństwa.
Kolejne spotkanie Klubowiczów odbędzie się 04.09.2017 r. a do dyskusji zaproponowano książkę Antoniego Libery „Godot i jego cień” a jako temat dodatkowy „Kontrowersyjne sztuki teatralne”
 
Moderator
Renata Borowiak
IMG 0334
IMG 0335
IMG 0336
IMG 0337
IMG 0338
IMG 0339